1. Темекі шегу туралы еске салатын барлық нәрсені алып тастаңыз: күл салғыш, Шақпақ және т. б.
    Аш қарынға темекі шекпеңіз; терең тартпаңыз, темекіні соңына дейін тартпаңыз, бұл әсіресе зиянды!
    Біртіндеп темекі шегуді минимумға дейін азайтыңыз.
    Темекі шегер алдында темекінің зияны, жоғалған өмір жылдары, түтінге аударылған ақша туралы ойланыңыз, сонда сіз оны қабылдауға жиіркенесіз.
    Темекіні әр уақытта ұстамаңыз. 10-ға дейін санаңыз. 10 терең дем алып, дем шығарыңыз, бір стақан су ішіңіз, ашық ауада серуендеңіз.
    Темекі шегушілермен араласудан аулақ болыңыз. Досыңызбен бірге компания үшін темекі шекпеңіз
    Темекі шегуге деген ұмтылысты аузыңыздағы балғындық сезімімен тоқтатуға болады (алма, кәмпит, балмұздақ жеп, шырын ішіңіз, тіпті аузыңызды ашып тыныс алуға көмектеседі)
    Бос минуттарды пайдалы істермен толтырыңыз.
    Өзін-өзі гипнозды қолданыңыз: "мен темекі түтінінен жиіркенемін! Ол маған жиіркенішті. Дәл қазір мен темекіні тастай аламын"
    Спортпен шұғылдану: жаттығу, ашық ауада таңертеңгі жүгіру, салқын душ.